GUBAŁÓWKA (1120m n.p.m.)

Rozległe wzgórze o łagodnych zboczach na pograniczu Zakopanego i Kościeliska.. Usytuowane 1 km od apartamentów CONVALLIS. Zimą zbocza jej stanowią doskonały teren do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Najpopularniejszym stokiem zjazdowym jest „Polana Szymoszkowa”. Tereny narciarskie skupione są na południowych i wschodnich zboczach Gubałówki. Pola i trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane i częściowo oświetlone. Na pólkach ćwiczebnych można pod okiem instruktorów rozpocząć naukę jazdy lub doskonalić swoje umiejętności. Funkcjonuje tu kolej linowo-terenowa Gubałówka oraz wyciąg orczykowy Górna Polana Gubałówki.

Trasy narciarskie:
1. Trasa główna z Gubałówki: różnica wysokości: 300 m, długość: 1600 m, skala trudności: średnio trudna;
2. Górna polana Gubałówki: różnica wysokości: 70 m, długość: 300 m, skala trudności:łatwa

Trasy snowboardowe: Polana Gubałówki halfpipe – rynna snowboardowa, długość:100 m,
wysokość ścian: 2,2 m, nachylenie: 16%, Szerokość:13 m;
Oprócz wyciągów należących do PKL na Gubałówce można jeździć na kilku prywatnych wyciągach orczykowych.

WYCIĄGI W WITOWIE

Stacja narciarska Witów-Ski: to właściwe miejsce, aby oddać się zimowemu szaleństwu w pięknej scenerii Tatr Zachodnich. Usytuowane ok.5 km od apartamentów CONVALLIS. Do dyspozycji turystów: wyciąg narciarski dla maluchów i osób początkujących, szkoła narciarstwa i snowboardu prowadzoną przez Jagnę Marczułajtis , wypożyczalnia nart oraz restauracja z parkingiem.
Infrastruktura narciarska i snowboardowa:
Wyciąg krzesełkowy – 4-ro osobowa kolej linowa firmy Doppelmeyer o wydajności 2200 osób/godz., długości 1000m oraz przewyższeniu 150m.
Wyciąg orczykowy – dla najmłodszych osób początkujących, o długości 120m i przewyższeniu o łagodnym spadku.
Wszystkie trasy są naśnieżane, oświetlone oraz nagłośnione. Bezpieczeństwo zapewnia wyszkolona kadra TOPR-U, jak również ochrona posiadająca licencję oraz monitoring rozmieszczony na obszarze całego stoku. Dodatkowym atutem jest również karta magnetyczna, na którą dokonujemy zakupu punktów, nie mając obaw, że nie uda nam się skorzystać ze wszystkich przejazdów.

NOSAL (1206m n.p.m)

Szczyt położony w niewielkiej odległości od centrum Zakopanego. Wraz z rozciągającą się u jego podnóża Polaną pod Nosalem stanowi on doskonały teren do uprawiania narciarstwa zjazdowego o różnym stopniu trudności. Kompleks wyciągów orczykowych o długości 145-250 m przeznaczony jest dla dzieci. Trasy dla zaawansowanych narciarzy trudne oraz bardzo trudne obsługuje wyciąg orczykowy o długości 450 m i różnicy poziomów 130 m oraz wyciąg krzesełkowy o długości 600 m i różnicy poziomów 230 m, wzdłuż którego prowadzi trasa slalomowa.

KASPROWY WIERCH (1987m n.p.m.)

Najczęściej odwiedzany szczyt polskich Tatr a zarazem centrum narciarstwa zjazdowego, ze względu na zimowe walory terenu w postaci długo zalegającej pokrywy śnieżnej oraz nowoczesnej infrastruktury. W położonym nieco poniżej wierzchołka, budynku górnej stacji kolei linowej mieści się bar, przechowalnia nart oraz siedziba TOPR. Na szczycie czynne jest również obserwatorium meteorologiczne wybudowane w 1938 roku – najwyżej położony budynek w Polsce. Do dyspozycji narciarzy są dwie kolejki krzesełkowe umożliwiające jazdę w dwóch kotłach – mniejszym i łagodniejszym w Dolinie Gąsienicowej i trudniejszym w Dolinie Goryczkowej.
Kolej krzesełkowa „Gąsienicowa”- czteroosobowa, wybudowana w 1962 roku, długość 1156 m, różnica wzniesień 351 m.
Kolej krzesełkowa „Goryczkowa”- dwuosobowa wybudowana w 1969 roku, długość 1736 m, różnica wzniesień 602 m.
Z Kasprowego Wierchu do Kuźnic prowadzą dwie najdłuższe w Polsce nartostrady o różnicy wysokości ponad 900 m. Trasa zjazdowa: Kasprowy Wierch – Dolina Goryczkowa – Kuźnice ma ok. 5 km długości i nie stwarza narciarzom trudności. Znacznie trudniejsza jest trasa zjazdowa: Kasprowy Wierch – Dolina Gąsienicowa – Kuźnice o długości 9700 m z uciążliwym podejściem z Hali Gąsienicowej w kierunku Polany Królowa Rówień oraz z kilkoma niebezpiecznymi zakrętami
w rejonie Doliny Olczyskiej i Nosalowej Przełęczy.

WYCIĄGI W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Usytuowane ok.20 km od apartamentów CONVALLIS. Wyciągi Narciarskie Kaniówka s.c. zostały objęte wspólnym systemem kasowo-biletowym opartym na kartach chipowych. We wspólnym systemie pracują też wyciągi na Bani i na Kotelnicy Białczańskiej. Informacje o ośrodkach:
Ośrodek „Kaniówka s.c.” : kompleks 3 wyciągów w górnej części Białki. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla autokarów. W okolicach stacji dolnych wyciągów znajduje się wypożyczalnia, szkoła narciarska, dwie restauracje. Wyciągi są sztucznie naśnieżane i oświetlone, trasy przygotowywane przez ratraki. Obok wyciągu znajduje się również szkoła narciarska.
W pobliżu stacji górnych wyciągów znajduje się restauracja mająca charakter szybkiej obsługi.

Ośrodek „Na Bani”- Ośrodek narciarski BANIA położony jest obok centrum narciarskiego KOTELNICA. Bania oferuje 3 wyciągi narciarskie dla początkujących oraz 4-osobową kolej krzesełkową. Bania połączona jest z Kotelnicą trasą zjazdową jak również można dostać się tam pieszo, ok. 40m do dolnej stacji kolei. Wszystkie stoki Bani są oświetlone, nagłośnione i przygotowywane przez maszyny śnieżne. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego, serwis, szkoła jazdy na nartach i snowboardzie, gastronomia. Jest to doskonała baza dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Obok wyciągów znajduje się obszerny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów.

Ośrodek „Kotelnica Białczańska”- Ośrodek ten dysponuje 5 wyciągami:

kolej linowa 6 os. o długości 1350m i różnicy wzniesień 200m, przepustowość wyciągu ok. 3000 osób/h, czas wyjazdu 4,5 min.;
kolej linowa 3 os. o dł. 1380m i różnicy wzniesień 210m, przepustowość wyciągu, ok. 1200 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2m/s- kolej linowa 4 os. o dł. 800m i różnicy wzniesień 170m, przepustowość wyciągu, ok. 2000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2,5m/s;
2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690m każdy i różnicy wzniesień 155m, przepustowość wyciągów to 2 x 1000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 3,2m/s. Nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy. Do dyspozycji 4 trasy narciarskie:- wzdłuż i pod koleją linową, dł. 1400m;
3 trasy prowadzące do wyciągów orczykowych, pierwsza z nich obok wyciągów trudna, posiadająca homologacje FIS, dwie pozostałe są łagodne.

Wszystkie dostępne trasy zjazdowe ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska są sztucznie naśnieżane, oświetlone i oczywiście codziennie przygotowywane przez ratraki.