Jak spędzić

CZAS WOLNY?

Zapraszamy Państwa do przyjazdu do Kościeliska oraz Zakopanego w celu spędzenia tutaj swojego wolnego czasu. Miejsca te odwiedza ok.3 mln turystów rocznie, a Zakopane postrzegane jest jako największy w Polsce ośrodek turystyki górskiej i sportów zimowych. Zarówno latem, jak i zimą przybywają tu goście z kraju i zza granicy, kontemplując urok górskich krajobrazów i korzystając ze specyficznego mikroklimatu.

Atrakcje turystyczne Zakopanego

Zakopane od lat uznawane jest za „zimową stolicę Polski”, od lat kusząc turystów ogromem atrakcji. Prócz słynnych na cały kraj Gubałówki i Krupówek, znajdziemy całą masę innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

zakopane-3956852_1280
6509377_zakopane--kaplica-pw-najsw-serca-pana-jezusa-na-wzgorzu-jaszczurowka-1908--kaplica-witkiewiczowska-

Obiekty zabytkowe

Zakopane słynie nie tylko z dużej ilości atrakcji turystycznych, lecz również z zabytków, które stanowią dla miasta ogromny walor i świadczą o jego niepowtarzalnym charakterze. Możemy podziwiać ciekawą architekturę domów, posiadłości góralskich czy zachwycać się tutejszą kulturą i charakterystycznym stylem zakopiańskim.

Muzea

Warto pamiętać także, że Zakopane to liczne obiekty kulturalne – między innymi Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Muzeum Karola Szymanowskiego, Muzeum Jana Kasprowicza, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Galeria Władysława Hasiora, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, kino „Sokół”, kino „Giewont” czy Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi „Koliba”.

buried-1230521_1280
mountains-2662498_1280

Wycieczki

Ciekawie ukształtowany teren pozwolił na utworzenie w Zakopanem licznych tras narciarskich o różnym stopniu trudności, z których mogą korzystać wielbiciele „białego szaleństwa”. Miłośnicy pieszych wędrówek , natomiast, koniecznie powinni wybrać się letnią porą na Kasprowy Wierch. Dostać się tu można jednym z trzech szlaków turystycznych. Mniej wytrwałym polecamy alternatywę w postaci kolejki linowej z Kuźnic. Wycieczka dostarczy niepowtarzalnych wrażeń i wspaniałych widoków. Ale to nie wszystko…

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Zakopane tętni życiem o każdej porze roku. Jest to całkiem uzasadnione! Miasto ma sporo do zaoferowania turystom w każdym wieku.

1
2016_04_06_dunajec-1024x680

Rekreacja ekstremalna

Dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń Zakopane również przygotowało kilka niespodzianek, oto niektóre z nich.

Stoki narciarskie w Zakopanem i okolicy

Zakopane jest największym w Polsce ośrodkiem turystyki górskiej i sportów zimowych, leży na wysokości między 740m n.p.m. a 1010 m n.p.m u podnóża jedynych w kraju gór o charakterze alpejskim. Bije na głowę wszystkich konkurentów pięknym położeniem i dobrymi warunkami terenowymi. Narciarze mają tu do wyboru zarówno liczne stoki dla początkujących, jak i najtrudniejsze tereny Kasprowego Wierchu. Śnieg zalega tutaj od listopada do maja.

IMG_E0368